Zamknij
REKLAMA

Marina Poraj z podziękowaniami za realizację projektu i umową na kolejny projekt o wartości 4 mln zł

19:34, 04.10.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Marina Poraj z podziękowaniami za realizację projektu i umową na kolejny projekt o wartości 4 mln zł / Poraj

Dzisiaj, tj. 27.09.2019r. w sali marmurowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach  przedstawiciele Stowarzyszenia Marina Poraj - Urszula Grzywacz – prezes Stowarzyszenia Marina Poraj, Adam Zaczkowski – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków oraz Ewelina Drzewiecka – Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Poraju, odebrali z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Członkini Zarządu Województwa Izabeli Domogały podziękowania i gratulacje za realizację partnerskiego projektu na rzecz wspierania i integracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w Województwie Śląskim.

W ramach podziałania 9.1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w edycji, w której realizowany był projekt partnerski Stowarzyszenia Marina Poraj i Gminy Poraj pod nazwą: Utworzenie Centrum Integracji Społecznej w Gminie Poraj szansą na zmianę społeczną, do beneficjentów w województwie śląskim trafiło ponad 98 mln zł, z czego do Gminy Poraj ponad 2,4 mln zł.

W trakcie konferencji została również podpisana umowa na realizację projektu kontynuacji działalności Centrum Integracji Społecznej w Poraju, w ramach której działalność CIS zostanie dofinansowana kwotą ponad 4 mln zł.

Marszałek Chełstowski w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważna jest realizacja projektów, które w swoich założeniach mają wpisaną pomoc dla osób potrzebujących wsparcia. Pogratulował wytrwałości wszystkim podmiotom realizującym projekty w ramach EFS, stwierdzając jednocześnie, że to bardzo trudne i wymagające zadanie. Marszałek Domogała wskazywała z kolei, że realizacja projektów miękkich jest o tyle niewdzięczna, że efekty ich wdrażania nie są widoczne na pierwszy rzut oka, tak jak ma to miejsce w przypadku projektów infrastrukturalnych, gdzie efekty w postaci nowych, czy wyremontowanych obiektów widzą wszyscy. Podkreśliła natomiast, że projekty ukierunkowane na człowieka i pomoc ludziom potrzebującym są najważniejsze, a efekty ich realizacji są nie do przecenia.

Specyfika i założenia projektu Centrum Integracji Społecznej w Poraju powodują, że działanie centrum łączy w sobie zalety wsparcia osobom potrzebującym z realizacją zadań własnych Gminy w zakresie gospodarki komunalnej. W CIS działają ekipy remontowo – budowlane, porządkowe, i utrzymania zieleni dzięki czemu korzystając ze środków unijnych możemy realizować ważne zadania komunalne, oszczędzając tym samym środki budżetowe Gminy Poraj. W ramach nowego projektu zostanie dodatkowo utworzony warsztat pocztowy, dzięki czemu korespondencja pomiędzy Urzędem Gminy i jego jednostkami organizacyjnymi a mieszkańcami, będzie dostarczana przez uczestników CIS.

{UG Poraj]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© poraj365.pl | Prawa zastrzeżone