Zamknij
REKLAMA

Podatki od nieruchomości lekko w górę o wskaźnik inflacji

16:18, 17.11.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Podatki od nieruchomości lekko w górę o wskaźnik inflacji / Poraj

Na październikowej sesji radni uchwalili stawki podatków lokalnych na terenie Gminy Poraj. Wszystkie podatki zostały podwyższone o kwotę wynikającą z inflacji. „Stawki podatkowe uległy niewielkiemu wzrostowi. Konieczna korekta wynikała m.in. z najnowszych wskaźników podanych przez Główny Urząd Statystyczny. Nie chcemy obciążać kieszeni mieszkańców wyższymi podatkami, dlatego wzrosły tylko o ustawowy wskaźnik” - mówi Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj. Wpływ na korektę podatków mają również zmiany w prawodawstwie, skutkujących obniżeniem wpływów do budżetu oraz zwiększeniem wydatków na skutek wprowadzonych zmian przez Parlament.

Na sesji Rady Gminy Poraj, która obradowała w czwartek 31 października, radni zdecydowali o lekkiej korekcie w górę stawek podatkowych, które od 1 stycznia obowiązywać będą w Gminie Poraj. Wszystkie uchwalone podatki zostały podwyższone o kwotę inflacji. Rada Gminy w drodze uchwały, określa stawki podatku od nieruchomości obowiązujące na terenie danej gminy, z tym że stawki te nie mogą być wyższe od stawek maksymalnych, określonych przez ustawodawcę. Zgodnie z komunikatem Prezesa GUS z lipca br., ceny towarów i usług konsumpcyjnych w I półroczu 2019 r. wzrosły o 1,8% w stosunku do I półrocza 2018 r. Wskaźnik ten ma wpływ na corocznie ustalane górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych.

Przeentowana  w materiale tabela zawiera porównanie stawek dotychczasowych tj. z roku 2019, maksymalnych ustawowych w roku 2020 oraz ustalonych w Gminie Poraj na 2020 rok.

[UG Poraj]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© poraj365.pl | Prawa zastrzeżone