Zamknij
REKLAMA

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

22:57, 11.09.2019 | D.D
Skomentuj Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze / Poraj
REKLAMA

Na boisku w Masłońskim kilkudziesięciu strażaków ochotników dostarczyło wszystkim widzom sporą dawkę emocji. W niedzielę 8 września odbyły się tam Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których druhowie z jednostek OSP wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych. Pogoda nie rozpieszczała druhów, jednak dzięki ulewnemu deszczowi, mogli również zweryfikować swoje umiejętności w trudnych warunkach atmosferycznych.

Od samego rana można było zauważyć wyjątkowy ruch na boisku Unii Masłońskie. Zaczęły się tam zbierać wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Poraj. Wytypowane drużyny miały stanąć w szranki z przeciwnikami i sprawdzić, które z nich są lepiej wysportowane i bardziej sprawne, a także idealnie zorganizowane i wzorowo współpracujące. W trakcie zaciętych konkurencji można było obserwować rywalizacje w duchu fair play, wspaniałą współpracę drużynową oraz wielkie zaangażowanie wszystkich zawodników. Jak co roku rywalizowano w dwóch kategoriach: seniorów i drużyn młodzieżowych. Widzowie mogli podziwiać również drużynę kobiecą, a przede wszystkim strażaków w musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. Podczas sztafety zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał jakąś przeszkodę (np. skok przez ścianę, slalom, bieg po równoważni itp.). Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała na zmontowaniu węży gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody kilku pachołków. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. O wygranej w obu konkurencjach decydował czas wykonania zadania. Zasadą jest, że wygrywa ta drużyna, która w najkrótszym czasie wykona wszystkie ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś elementu. Przebieg konkurencji był nadzorowany przez sędziów z PSP w Myszkowie.

Klasyfikacja generalna zawodów wyglądała następująco:

Kategoria seniorów:
I miejsce: OSP Jastrząb - 112,6 pkt.
II miejsce: OSP Gęzyn – 115,9 pkt.
III miejsce: OSP Choroń – 121,1 pkt.
IV miejsce: OSP Kuźnica – 123,9 pkt.
V miejsce: OSP Żarki Letnisko – 133,0 pkt.
VI miejsce: OSP Poraj – 140,5 pkt.

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych wystartowała tylko jedna drużyna - OSP Poraj 190,5 pkt., podobnie jak w kategorii kobiecej – OSP Gęzyn - 157,8 pkt.

Wszyscy zwycięzcy zawodów otrzymali z rąk wójt Katarzyny Kaźmierczak, prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dha Mariusza Karkochy, radnego rady Gminy Poraj Łukasza Boronia, w asyście zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Myszkowie st.bryg. Sebastiana Jurczyka, pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poraju (w szczególności OSP Kuźnica i OSP Gęzyn) i Urząd Gminy Poraj we współpracy z Unią Masłońskie.

[UG Poraj]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz