Shogun wrócił z Sochaczewa z workiem medali

21:02, 04.10.2019 | D.D
Skomentuj
Shogun wrócił z Sochaczewa z workiem medali / Poraj

W weekend 28 i 29 września w hali sportowej w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu w kategoriach wiekowych U12, U15, U18 i U21, Senior Ne-Waza, Ne-Waza No Gi, Fighting System, Duo System. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Ju-Jitsu oraz UKS Dragon Fight Club. Zawodnicy z Żarek Letniska wrócili z Mistrzostw z ośmioma medalami.

Celem imprezy była popularyzacja tej niezwykłej sztuki walki, w której zawodnicy do dyspozycji mają duszenia, chwyty i dźwignie. Ju-Jitsu wywodzi się z Japonii, jest to sztuka walki, w odmianie sportowej. Wszechstronność technik powoduje, że Ju-Jitsu można praktykować cały życie. Dźwignie dozwolone są na nadgarstek, łokieć i bark. W zależności od kategorii są konkretne kryteria. Do rywalizacji przystąpiło około 850 uczestników. Walki rozgrywane były w kategoriach U12, U15, U18, U21, Senior w dyscyplinach: Ne-Waza,Ne-Waza No Gi, Fighting System oraz Duo-system, jak również Master w kategoriach M1, M2, M3, W1, W2, W3 w dyscyplinach Ne-Waza, Ne-Waza No Gi oraz Fighting System. Rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu Niepełnosprawnych w kategorii Senior Ne-Waza. W Mistrzostwach duży sukces osiągnęli zawodnicy Klubu „Shogun” z Żarek Letniska. Jak informuje trener Krystian Pakuła zawodnicy i zawodniczki przywieźli 8 medali z Sochaczewa. Najmłodsi walczyli w kategorii U12 fighting. Wiktoria Hejduk w kat. 36kg zdobyła brąz, podobnie Jakub Kulak w kat +50kg. W kategorii U15 36kg Zosia Maliszewska zdobyła dwa srebrne medale w konkurencji fighting i ne-waza. W U15 startował Adam Hejduk, który niestety nie zmieścił się tym razem w strefie medalowej. W juniorach U18 kat 66kg w fightingu brązowy medal wywalczył Paweł Trefuń. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Karol Sioła w młodzieżowcach U21. W kategorii senior Daniel Szecówka – srebro w kat 77kg. W seniorach swoich sił spróbował również Karol Sioła, który wywalczył brązowy medal. Zawodnikom gratulujemy sukcesów.