Zamknij
REKLAMA
23:33, 21.02.2020

Ciekawą przygodę z fizyką w murach Politechniki Częstochowskiej przeżyli uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku. Uczestniczyli w I części projektu służącego rozwojowi uczniów „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Celem działań projektu jest m.in. rozbudzanie ciekawości poznawczej, inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijanie zainteresowań oraz pasji młodego pokolenia. I moduł projektu dotyczył niskich i ultra niskich temperatur. "Uczniowie byli świadkami niezwykle ciekawych i efektownych doświadczeń oraz pokazów" - informuje dyrektor Szkoły Mariola Karpowicz. Wzbudziły one wiele emocji oraz olbrzymie zainteresowanie czwartoklasistów, zwłaszcza, że „przemycane” między eksperymentami informacje przekazywane były w przystępny, a nawet dowcipny sposób. Wizyta w laboratorium przekonała uczniów , że fizyka to bardzo ciekawy przedmiot i „nie jest taka straszna, jak ją malują”.

[UG Poraj]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz