Zamknij
REKLAMA
23:37, 21.02.2020

Wędkarze, aktywnie działający w Polskim Związku Wędkarskim Koło w Poraju, odbyli roczne zebranie sprawozdawcze. W niedzielę 9 lutego, w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Poraju zasiedli, by wraz z zarządem i przedstawicielami władz gminy Poraj i okręgu PZW podsumować miniony rok.

Podczas zebrania wszyscy mieli okazję, by na chwilę powrócić myślami nad wodę i odtworzyć w pamięci obrazy związane ze wspaniałą sportową rywalizacją czy inną aktywną działalnością w ramach Koła. Mijający sezon był bogaty w zawody, akcje porządkowe, prace remontowe i edukacyjne, a także działania mające na celu zarybianie zbiornika w Poraju. Po wprowadzeniu i powitaniu gości zaprezentowane zostały sprawozdania z działalności Koła i jego organów. W 2019 roku zorganizowano łącznie 11 imprez wędkarskich, wśród których warto wymienić: Zawody Podlodowe, Otwarcie Sezonu, Puchar Warty, Mistrzostwa Fedderowe, Mistrzostwa Spławikowe, Puchar Wójta Gminy Poraj, Mistrzostwa Spinningowe, Nocne Zawody, Puchar Prezesa Koła, Puchar Sklepu „Bocja” czy Zawody na Zakończenie Sezonu. Te imprezy na stałe wpisały się w kalendarz imprez wędkarskich nad Zalewem Porajskim. Koło organizowało również szereg innych inicjatyw, także o charakterze edukacyjnym czy popularyzatorskim, jak Zawody z Okazji Dnia Dziecka, które zawsze licznie gromadzą całe rodziny i inne przedsięwzięcia. Znacząca była działalność na Zbiorniku Poraj Społecznej Straży Rybackiej, której głównym zadaniem jest ochrona powierzchniowych wód śródlądowych, a w szczególności wód, na których gospodarkę rybacko-wędkarską prowadzi PZW, a także działalność prewencyjna. Po podsumowaniach miała miejsce miła i uroczysta część zebrania. Prezes Koła Artur Deska wraz z zaproszonymi gośćmi: wójt Katarzyną Kaźmierczak i z-cą przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej PZW Antonim Barutem, wręczyli puchary Grand Prix Koła w Poraju za 2019 rok. Na podium stanęli: I miejsce – Kamil Świąć, II miejsce – Rafał Sawicki, III miejsce – Krzysztof Drogosz. Wójt Katarzyna Kaźmierczak podziękowała członkom koła za dotychczasową współpracę, organizację zawodów, integrację środowiska lokalnego oraz za prace porządkowe wokół Zbiornika Poraj. Antoni Barut, szczegółowo przedstawił uczestnikom zebrania ubiegłoroczne zarybienia przeprowadzone przez okręg. Sporo uwagi poświęcono także zagadnieniom prawnym, związanym z regulacją połowów na zbiorniku. Podziękowania odebrali najbardziej aktywni i pracowici członkowie Koła oraz sponsorzy, którzy przyczynili się do udanego sezonu, w tym m.in. Marcin Kimla, Zbigniew Wolniak i Sławomir Błoński.Przedstawiono także w zarysie plany na rok obecny oraz program zaplanowanych akcji i zawodów.

[UG Poraj]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz