Zamknij
REKLAMA
23:42, 21.02.2020

Szkołę Podstawową w Choroniu odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała uczniom pokaz historyczny pod tytułem „Wrzesień ‘39”, czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”.

Podczas pokazu artyści omówili i zaprezentowali: sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, rekonstrukcje z udziałem publiczności, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie. Zaprezentowano także musztrę i sprzęt bojowy. Po zakończonym pokazie chętni mogli osobiście obejrzeć repliki broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt, przymierzyć hełmy, elementy umundurowania żołnierzy, mogli także zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną. „Była to żywa lekcja historii” – podsumowuje Dorota Mizera, dyrektor Szkoły.

[UG Poraj]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz